Realizuotas projektas padarė Kužius gražesnius ir šiuolaikiškus

Sėkmingai baigtas du metus vykdytas projektas „Gyvenamosios aplinkos ir bendruomeninės infrastruktūros gerinimas bei viešojo pastato modernizavimas Kužių miestelyje“. Į modernizuoto seniūnijos pastato įkurtuves susirinko didelis būrys kužiškių, miestelio svečių, Šiaulių rajono savivaldybės vadovų.

Kuziai 1Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja Simona Striogienė informavo, jog projekto įgyvendinimo metu buvo atlikti gyvenamosios aplinkos ir bendruomeninės infrastuktūros gerinimo darbai įrengiant apšvietimą, automobilių stovėjimo aikšteles, privažiuojamuosius kelius, pėsčiųjų takus, smulkiąją infrastruktūrą – suolus ir šiukšliadėžes, poilsio ir laisvalaikio zoną su suolais, vaikų žaidimų aikštelę su įrenginiais, pritaikyta danga ir apšvietimas bei modernizuotas viešasis pastatas, pritaikant jį bendruomenės poreikiams. Darbus atliko ūkio subjektų grupė: UAB „Versina“, UAB „Rūdupis“, UAB „KRS“, UAB „Hidrostatyba“. Projekto vertė per 1 mln. 320 tūkst. eurų.

Atidarymo juostą perkirpo Šiaulių rajono savivaldybės vadovai – meras Antanas Bezaras ir administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, LR Seimo narė Rima Baškienė ir Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė.

Į naująją seniūnijos salę gausiai susirinkusius kužiškius su svajonių išsipildymu pasveikino seniūnė Jolanda Rudavičienė. Ji padėkojo rajono savivaldybės vadovams, projektuotojams, darbų vykdytojams – visiems, kas prisidėjo prie šio projekto sėkmingo įgyvendinimo. Suskaičiuota, kad prie projekto iš viso dirbo per šimtas žmonių.

Buvo parodyti filmukai, kaip atrodė Kužiai iki projekto ir dabar. Parapijos klebonas Tomas Reinys pašventino pastatą, o Kužių miestelio darželinukai ir gimnazistai surengė pirmąjį koncertą naujoje salėje.

Tradiciškai modernizuoto pastato simbolinį raktą Kužių seniūnei Jolandai Rudavičienei įteikė UAB „Versina“ statybos direktorius Evaldas Videika.

Kužiškius su įkurtuvėmis pasveikino LR Seimo narė Rima Baškienė. Ji pasidžiaugė, kad Kužiai visada būdavo tas miestelis, kur gyvena geri žmonės, čia žydinčios sodybos, puiki mokykla, kurioje mokosi patys mandagiausi vaikai…  Be kita ko, ji pridūrė, jog šie metai LR Seimo nutarimu yra paskelbti kaimo bendruomenių metais – bendruomenių, kurios dirba, veikia, yra pavyzdys, tad kužiškiais galima didžiuotis. Ji seniūnei įkurtuvių proga įteikė sieninį laikrodį.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Ričardas Šiumberevičius pasidžiaugė, kad Viešosios policijos skyriaus Kaimiškosios policijos nuovada persikėlė į seniūnijos pastatą. Jis pristatė nuovados tyrėją Neringą Lungienę, kurią kužiškiai galės rasti seniūnijos pastate.

Su įkurtuvėmis kužiškius sveikino kultūros, bibliotekos darbuotojai, bendruomenių atstovai, seniūnaičiai.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras pažymėjo, jog Kužiai šiuo metu pagražėję, gyventojai patenkinti. Jis akcentavo, kad nuo gerų sąlygų priklauso ir darbuotojų darbo kokybė. Meras padėkojo seniūnijos darbuotojams, kultūros darbuotojams, vaikų darželio, bibliotekos, gimnazijos darbuotojams, visiems kužiškiams už bendrą darbą ir miestelio gražinimą. Taip pat meras kužiškių paprašė tą turtą vertinti ir saugoti.

Šaltinis – Šiaulių rajono savivaldybės interneto svetainė