Premjeras Šiauliuose atidarė naujus globos namus

Šiauliuose greta Rėkyvos ežero pastatytuose globos namuose įkurti pradedantys senoliai ir neįgalieji penktadienį sulaukė garbių svečių – įvyko oficialus šios įstaigos atidarymas.

Į įkurtuves atvyko ne tik Šiaulių miesto valdžios atstovai, bet ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius bei Seimo nariai Viktorija Čmilytė, Arvydas Mockus ir Edvardas Žakaris.

Gyrė maistą ir personalą

Globos namų foje svečius trankia muzika pasitiko neįgaliųjų orkestro „Goda“ muzikantai, kuriuos pagerbdami A.Butkevičius ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kartu nusifotografavo.

Po to A.Butkevičius, A.Visockas ir globos namų direktorė Danutė Akavickienė perkirpo simbolinę juostelę. Pastatą pašventino Rėkyvos klebonas Donatas Grabažis.

Lydimi globos namų darbuotojų lydimu svečiai apžiūrėjo globos namus, čia esančią įrangą, užsuko ir į kambarius. Naujuose globos namuose įsikūrę senoliai A.Butkevičiui sakė, kad senųjų namų su naujaisiais net nėra ko lyginti.

Premjero pakalbintos globotinės gyrė ir joms tiekiamą skanų maistą, ir jomis besirūpinantį personalą.

Pajuto gerą aurą

Padeka Globos namai 800x1200„Vos įėjęs į šiuos globos namus pajutau gerą aurą. Kiekvienos valstybės pareiga pasirūpinti silpnaisiais. Džiaugiuosi, kad globos namai Lietuvoje keičiasi. Tačiau rūpestis silpnaisiais turėtų būti ne tik valdžios, bet ir kiekvieno sveiko žmogaus pareiga“, – sakė A.Butkevičius.

Pasidžiaugęs Šiauliai turi puikius globos namus Šiaulių miesto meras A.Visockas pasidžiaugė ir tuo, kad juos statant pavyko išspręsti visas statybos metu iškilusias problemas ir rasti išeitį iš keblios padėties.

„Tai puikus įrodymas, kaip žmonės ir institucijos geba susitarti“, – sakė globos namus stačiusios bendrovės „Versina“ direktoriui Vytautui Baniui padėkojęs Šiaulių miesto meras.

Gavo Europos fondų paramą

Anksčiau vyresnio amžiaus stacionarios socialinės priežiūros reikalaujantys šiauliečiai turėjo glaustis ankštame, apverktinos būklės pastate Šiaulių miesto centre. Naujus senelių namus Rėkyvos ežero pašonėje nuspręsta statyti 2012 metais, o statybos prasidėjo dar po dvejų metų.

Iki praėjusių metų pabaigos vykdytas globos namų projektas buvo remiamas Europos struktūrinių fondų. Visa projekto vertė – 1 milijonas 418 tūkstančių eurų. Beveik 95 tūkstančių eurų jo įgyvendinimui skyrė Šiaulių miesto savivaldybė, o 213 tūkstančių eurų gauta iš valstybės biudžeto.

Globos namuose galės įsikurti 40 žmonių

Šalia Savarankiško gyvenimo namų (abu korpusus jungia bendras koridorius) pastatytuose Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose galės įsikurti 40 vyresnio amžiaus žmonių, kuriems reikia socialinės priežiūros.

Naujiesiems globos namams buvo supirkti baldai, buitinė technika ir reikiama slaugos įranga. Čia yra keli kabinetai su voniomis, viena jų – masažinė. Pastate įrengti liftas ir keltuvai, o kambariuose pastatytos modernios lovos. Globos namuose yra medicinos kabinetas, įrengtas ir jaukus poilsio kambarys.

Teko išmontuoti senus pamatus

Globos namų statybos procesas nebuvo sklandus – pernai net buvo kilę abejonių kad statybas pavyks užbaigti laiku. Problemos kilo dėl statybvietėje rastų seno gamybinio pastato pamatų, kuriuos reikėjo išmontuoti.

Iš pradžių pažadų, kad už papildomus darbus bus sumokėta gavę rangovai vėliau sulaukė pasiūlymo derėtis. Apgautais pasijutę statybininkai sustabdė darbus. Pamatams išmontuoti buvo pasamdyta kita firma, tačiau dėl tokios gaišaties iškilo grėsmė, kad projektas nebus laiku įgyvendintas ir gali tekti grąžinti europinę paramą.

Kilusius nesutarimus pavyko išspręsti naujai išrinktam Šiaulių merui A.Visockui. Statybos darbai buvo baigti laiku, o dalis senolių ir neįgalieji iš senųjų globos namų į naujuosius persikraustė dar vakar. Kita dalis šių namų gyventojų čia įsikurs artimiausiu metu.

Šaltinis – lrytas.lt