Naujuose globos namuose greit įkurtuvės

„Jei nebūtų buvę pasitikėjimo, būtume laukę kiekvieno parašo, nedirbę, kol nebus atsiskaityta už padarytus darbus. Projektą užbaigėme laiku ir sutilpome į numatytus 1,3 mln. eurų.“

Siauliu globos namai 2

Naujuose Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose jau greitai kursis gyventojai. Į Europos Sąjungos lėšomis pastatytą pastatą persikels senyvo amžiaus žmonės iš Globos namų Trakų gatvėj e.  Meras Artūras Visockas džiaugėsi, kad pavyko išgelbėti dar vieną žlungantį projektą ir šiandien jis jau baigiamas įgyvendinti.

Mero padėkos ir dovanos skirtos UAB „Versina“ vadovui ir savininkui Vytautui Baniui. Miesto vadovas žurnalistams papasakojo, kad jam pradėjus dirbti savivaldybėje, Globos namų įrengimo projektas buvo įstrigęs. 2014 m. „Versinai“ pradėjus statybos darbus, paaiškėjo, kad po žeme yra likusi kito pastato pamatinė dalis. Jos pašalinimas projekte nebuvo numatytas, tai  reiškė papildomus kaštus. Ginčai su Savivaldybe statybos darbus sustabdė.

Šių metų balandžio mėnesį buvo atlikta vos trečdalis statybos darbų. Neužbaigus projekto iki šių metų galo grėsė ne tik netekti Europos Sąjungos lėšų, bet ir privalomai grąžinti jau įsisavintas, o Globos namus užbaigti miesto biudžeto pinigais.

„Versinos“ vadovą savo kabinete sutikau pirmą kartą, anksčiau susitikę nebuvome. Paaiškinau, koks svarbus miestui šis projektas ir kaip reikalingas jo supratimas ir geranoriškumas. Atsirado abipusis pasitikėjimas, kurį sutvirtinome vyrišku rankų paspaudimu. Labai džiaugiuosi, kad tai suveikė, buvo priimti teisingi sprendimai ir per gerą pusmetį objektas buvo pabaigtas“, – didžiavosi sėkmingu bendradarbiavimu  meras.

Telšių įmonės „Versina“ vadovas V. Banys akcentavo, jog projektą iš mirties taško išjudino naujoji valdžia. „Jei nebūtų buvę pasitikėjimo, būtume laukę kiekvieno parašo, nedirbę, kol nebus atsiskaityta už padarytus darbus. Projektą užbaigėme laiku ir sutilpome į numatytus 1,3 mln. eurų“, – sakė V. Banys.

Projektas „Stacionarių socialinių paslaugų plėtra Šiaulių mieste, įrengiant naujas Šiaulių miesto savivaldybės globos namų patalpas“ pradėtas įgyvendinti  2012 m., o baigtas šių metų gruodžio 11 d. Viso projekto vertė 1,418 mln. Eur. Globos namuose apsigyvens 40 senyvo amžiaus vienišų žmonių.

Šaltinis – Šiaulių miesto savivaldybės interneto svetainė